چهارشنبه 30 مرداد 1398

برگزاری شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/16 11:45 بازدید: 1119

شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان با هدف ارتقاء ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه با تاکید بر اثر آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک بر کاهش تصادفات رانندگی گفت: تنها در سایه آموزش است که ما می توانیم به یک دستاورد ماندگار در حوزه ایمنی تردد دست یابیم.

علی اوسط اکبری مقدم با اشاره به آمار بالای تصادفات عابران پیاده و موتورسواران در استان گیلان افزود: اگرچه تاثیر آموزش میدانی در اقشار بزرگسال جامعه غیر قابل انکار است، ولی بی شک موثرترین راهکار جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در سطح اقشار کم سن و سال جامعه نظیر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و حتی پیش دبستانی می باشد.

در ادامه این جلسه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان و دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان ضمن معرفی ساختار جدید کمیسیون گفت: طبق مصوبه جدید هیات دولت دبیرخانه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تغییر یافت.

نازک کار در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های عملیاتی جهت پیاده سازی اقدامات ایمنی تردد اشاره کرد و گفت: توسعه نقش نهاد راهبر در راستای ایفای وظایف مدیریت اقدامات ایمنی، غربالگری شبکه راهها ارتقای ایمنی عابران پیاده، ارتقای ایمنی در عملیات ساخت و نگهداری راهها، اجرای برنامه های آموزشی، کنترل و نظارت هدفمند بر رفتار رانندگان پرخطر و توسعه آموزشهای فنی و تخصصی مورد نیاز شاغلین بخش حمل و نقل از مهمترین برنامه های عملیاتی مدنظر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان است.

وی در ادامه به معرفی طرحهای موفق آموزش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در زمینه ارتقاء فرهنگ ترافیکی پرداخت و استمرار برگزاری برنامه های مذکور را در کاهش تصادفات رانندگی موئر دانستند.

فرمانده پلیس راه استان نیز گزارشی از تصادفات 10 ماهه و اقدامات آموزشی پلیس راه استان در راستای کاهش تصادفات پرداخت.

سرپرست استانداری گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی