دوشنبه 27 خرداد 1398

توجه به هویت ملی و آموزه های دینی ضرورتی در رشد بنیان فکری کودکان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/16 09:32 بازدید: 459

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان : به منظور رشد بنیان فکری کودکان نیازمند توجه به هویت ملی و بهره گیری از آموزه های دینی در رابطه با حقوق کودک و ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به این حقوق هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ نشست تخصصی کارگروه اجتماعی و فرهنگی با موضوع هفته ملی کودک به به ریاست مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست منا ابروفراخ بر لزوم توجه به کودکان و نوجوانان بعنوان نسلی که آینده را می سازند تاکید کرد و گفت: دوران کودکی و تامین نیازهای گسترده فردی، اجتماعی، روانی، بهداشتی و امنیتی کودکان امری مهم است که هماهنگی و هم افزایی دستگاهها و نهادهای متولی در این امر را می طلبد.

وی ایجاد فضای با نشاط جهت شکوفایی استعدادهای کودکان و مشارکت دادن آنان در برنامه های اجتماعی را یک ضرورت خواند و افزود:جهت رشد بنیان فکری کودکان نیازمند توجه به هویت ملی و بهره گیری از آموزه های دینی در رابطه با حقوق کودک و ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به این حقوق هستیم.

ابروفراخ تولید محتوا در حوزه کودکان و اجرای طرح های خلاقانه، طراحی و فضاسازی ، تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی را امری مهم دانست که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان شعار هفته کودک امسال را " آینده را باید ساخت" اعلام کرد و یادآور شد:تحقق این شعار علاوه بر افزایش توانمندی های کودکان در ساختن ایرانی آبادتر تاثیرگذار است.  

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی